Верховна Рада розгляне мовний закон в останній тиждень лютого

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій  8 лютого заявив, що наступного пленарного тижня парламент розгляне законопроект про мову («Про забезпечення функціонування української мови як державної», № 5670-д), ухвалений у першому читанні.

Про це повідомляє сайт ВРУ.

Наступний пленарний тиждень  – це останній тиждень лютого.

«Зараз Комітет і Головне юридичне управління Апарату вже на завершальному етапі доопрацювання, адже це дуже об’ємний законопроект, подано 2500 правок, і я переконаний, що у наступні два міжпленарні тижні комітет буде мати час і змогу завершити спільно з Апаратом Верховної Ради цей документ», – сказав Парубій і наголосив, що це дасть йому підставу поставити документ на розгляд парламенту.

Парубій зазначив, що можливо цей законопроект не буде розглянуто за один день: «Розгляд правок може тривати кілька днів, весь час дуже важко передбачати як довго, тому що невідомо, наскільки автори правок будуть активними, наскільки будуть наполягати на них».

Водночас, за його словами, це вже буде мати менше значення: «Коли парламент увійде в розгляд закону про мову, то ми маємо по ньому прийняти рішення». Не ставити жодного іншого законопроекту, жодної іншої ініціативи, поки Верховна Рада України не прийме рішення по закону про мову», – наголосив він і пообіцяв докласти максимальних зусиль до мобілізації народних депутатів.

Як відомо, 4 жовтня депутати проголосували за проект Закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної” (№5670-д) у першому читанні.