У Росії завдяки естонцю представниця народу комі перейшла на свою мову

Молодий естонський активіст стимулював персонал ресторану «Лаунж» в Сиктивкарі (Росія, столиця Республіки Комі) обслуговувати відвідувачів мовою комі. Про це пишуть narodyrossii.com.

Як розповів Інфоцентру FINUGOR активіст естонської молодіжної організації FennoUgria Noored Сільвер Сільд, після закінчення Міжнародного форуму фіно-угорської молоді «FUROR» в селі Помоздіно Усть-Куломського району його учасники на зворотному шляху в Сиктивкарі зайшли в ресторан «Лаунж». Естонці виявилися в одній компанії з фінами і комі делегатами форуму.

«Перед тим як зайти в ресторан, я розповів усім про естонського діяча культури Яана Тиніссона, історію початку XX століття. У той час естонська мова вважалася сільською мовою, а німецька і російська були мовами міщан і освічених, інтелектуальних людей. Яан Тиніссон, однак, почав говорити естонською в ресторанах, барах, театрах, кінотеатрах і т.д. Спочатку його виганяли звідусіль, але врешті-решт і бари, і театри, і ресторани були змушені перейти до обслуговування естонською мовою, – розповів Сільд.

– Отже, ми пішли в цей модний ресторан і почали говорити мовою комі! Більшість з нас, включаючи мене, вчили цю мову в університетах, а наші друзі комі допомагали нам. Ми замовили страви та пиво у офіціантки по-комі, і спочатку вона зробила вигляд, що не розуміє ні слова, але врешті стала відповідати нам на комі мовою і вела себе спокійно».

«Один з моїх друзів, який був з нами в ресторані, сказав мені, що ми мотивували його говорити по-комі скрізь – і якщо навіть люди будуть на нього дивитися дивно, це його не буде хвилювати. Всі ці невеликі кроки і справи дозволяють нам бути переконаними в тому, що ми, естонці з FennoUgria Noored, ніколи не відмовимося від фіно-угорського активізму », – підкреслив співрозмовник.

Джерело: narodyrossii.com