Українська залишиться єдиною державною мовою – Президент

У привітанні до Дня Соборності України Президент України Петро Порошенко наголосив на тому, що українська мова буде єдиною державною мовою.

«Звісно, є принципові речі, які не можуть бути предметом для жодного компромісу. По-перше, Україна не буде федеративною, а залишиться унітарною державою! По-друге, європейський вибір не підлягає дискусії! По-третє, єдиною державною мовою є і буде українська!», – вказано у привітанні.

Він підкреслив, що «ніхто й ніколи не зазіхатиме на право людей говорити російською та іншими мовами, вільно вживати їх вдома, на вулиці, на роботі». За його словами, додатковою гарантією такого права стане децентралізація, яка торкнеться і гуманітарної політики.

У своєму зверненні до українців Петро Порошенко наголосив, що українська політична нація остаточно ствердилася на всіх теренах — західних, східних, північних, південних та центральних – та об’єднала представників різних етносів та носіїв різних мов.

Президент виділив російськомовних громадян – «наші російськомовні співвітчизники продемонстрували, що Україну російською мовою вони люблять не менше, ніж україномовні українською».

Порошенко зауважив, що для нього як для Президента єдність країни та нації є такою ж цінністю, як для всіх українців.

«Маю свої погляди на питання історії, мови та церкви. Та, незважаючи на те, що подібні ідеї сьогодні поділяються вже переконливою більшістю співгромадян, я повинен враховувати і почуття меншості. Саме тому ми проводимо дуже виважену гуманітарну політику», – наголосив він.

Також Президент згадав слова Михайла Грушевського про заклик не роздмухувати відмінності і різниці нашого народу, а навпаки розвивати почуття єдності і солідарності.