У Міносвіти Криму визнали право дітей на вивчення рідної мови

Російська місцева влада в Криму за бажанням батьків зобов’язана організувати в школі вивчення рідної мови для учнів. Про це на прес-конференції в Сімферополі заявив нинішній заступник російського міністра освіти, науки і молоді Криму Айдер Аблятіпов, повідомляє Крим Медіа.

За його словами, кількість школярів, які вивчатимуть рідну мову в кожній школі, не має значення.

«Буде це одна, дві чи три людини, муніципальні органи влади повинні створити школярам умови для вивчення рідної мови. Це право дитини – вивчати рідну мову», – підкреслив Аблятіпов.

Як повідомляє видання, нинішня Державна рада Криму ухвалила в другому читанні закон «Про освіту в Республіці Крим», згідно з яким освітня діяльність у Криму здійснюється державною мовою Російської Федерації – російською. При цьому кримчани також мають право на отримання дошкільної, початкової загальної, основної загальної освіти українською, кримськотатарською мовами та на вивчення рідної мови у межах можливостей, що надаються системою освіти.

Раніше повідомлялося, що російська влада Криму звела до мінімуму кількість годин кримськотатарської та української мов у загальноосвітніх школах. Про те, що влада позбавляє кримських татар можливості вивчати рідну мову в школах, заявляли представники Меджлісу кримськотатарського народу.

При цьому стаття 10 ухваленої в Криму після анексії півострова «Конституції Республіки Крим», надає статус державної кримськотатарській, українській та російській мовам.

Джерело: Крим. Реалії