Світовий конгрес українців: в Криму знищують українську і кримськотатарську мови

Світовий конгрес українців (СКУ) заявляє, що в анексованому Росією Криму знищують українську і кримськотатарську мови.

У прес-службі СКУ повідомили, що мають намір приєднається до святкування Міжнародного дня рідної мови в штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку, на заході планують презентувати доповідь «Переслідування рідної мови і порушення культурних прав в окупованому Криму».

«Оскільки Україна змушена захищати свій суверенітет і територіальну цілісність, українська і кримськотатарська мови стали головною метою для російського агресора, який намагається знищити культурну самобутність місцевого населення на окупованих територіях. Українські та кримськотатарські школи були закриті, підручники з вивчення української мови замінили на підручники з вивчення російської мови, а навчання рідною мовою на цих територіях зазнає переслідувань», – зазначили в СКУ.

«Відзначаючи Міжнародний день рідної мови 21 лютого 2016 року, ми хочемо привернути увагу держав-членів ООН до постійних переслідувань на території України з боку російського окупанта, які унеможливлюють доступ для молоді українського і кримськотатарського походження до навчання рідною мовою», – зазначив президент Світового конгресу українців Євген Чолій.

У Криму, який Росія анексувала в березні 2014 року, за «Конституцією Республіки Крим (стаття 10)» декларуються три державні мови: кримськотатарська, російська, українська. Однак години вивчення української і кримськотатарської мов в школах зменшуються.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Джерело: Радіо Свобода