Перекладені на кримськотатарську мову підручники російського видавництва надійшли до Криму

Російське видавництво «Просвещение» завершило переклад підручників кримськотатарською мовою для 1 – 9 класів кримських шкіл. Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти, науки і молоді підконтрольного Москві уряду Криму, перша партія підручників надійшла на півострів у лютому 2016 року, а в березні здійснили остаточну поставку.

«Найближчим часом книги будуть доставлені до шкіл. Цього тижня почалася їхня доставка», – йдеться в повідомленні. Про це пише Крим.Реалії.

У відомстві зазначили, що загалом 44 найменування підручників освітньої програми Російської Федерації за рік були перекладені на кримськотатарську мову робочою групою фахівців, очолюваною кримським міністерством. Підручники були видані та доставлені на півострів видавництвом «Просвещение» загальним накладом 45 тисяч.

«Кримськотатарська мова – одна з трьох державних у республіці та рідна для значної частини населення. На ці підручники дуже чекали», – підкреслили в кримському відомстві.

У повідомленні підкреслюється, що в Криму 16 шкіл із кримськотатарською мовою навчання; ще в 36 школах функціонують такі класи.

Як зазначається, за основу для перекладу взяли підручники видавництва «Просвещение» 1 – 9 класів з усіх основних предметів – математика, навколишній світ, технологія, біологія, історія, географія, суспільствознавство, образотворче мистецтво, основи безпеки життєдіяльності, музика тощо.

Також Міністерство освіти, науки і молоді підконтрольного Москві уряду Криму розробило та видало підручники для вивчення і самої кримськотатарської мови, зразкові програми з навчальних предметів «Кримськотатарська мова (рідна)», «Кримськотатарська література», «Кримськотатарська мова (нерідна)». Ці програми були вперше підготовлені, видані і внесені до відповідного реєстру Міністерства освіти і науки Росії, відзначається в повідомленні.

У Меджлісі і кримськотатарських громадських організаціях неодноразово заявляли, що в Криму після його анексії Росією навіть у національних школах дітей навчають російською мовою, кримськотатарські школи не укомплектовані ні навчальною літературою, ні посібниками.

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій проти Москви. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».

Джерело: Крим. Реалії