У Києві школярі вивчатимуть кримськотатарську мову

У Києві розвивається освітній проект, одна з цілей якого – зберегти кримськотатарські традиції і знання, а також підготувати дітей-переселенців до повернення в Крим. Тут говорять про традиції кримських татар, вивчають національні пісні і танці, а також кримськотатарську мову. Ініціатори проекту – громадська організація «Кримська батьківщина».

Про це повідомляють Крим.Реалії.

Навчання проводиться в класах школи №165 у Києві, 10 вересня діти зі свята розпочали новий рік свого навчання.

«Вчителі дуже відповідально ставляться до цієї роботи, тому що розуміють, що зберегти мову і культурні традиції – це дуже важливе завдання в цих умовах. І коли діти повертатимуться до Криму, а вони туди повертатимуться, вони повинні будуть знати і мову, і свої культурні традиції, щоб не бути відірваними від своїх коренів. У центрі разом з кримськотатарськими дітьми навчаються і діти інших національностей: росіяни, українці – це діти, які повернуться до Криму і володітимуть кримськотатарською мовою», – говорить член ГО «Кримська батьківщина» Ганна Дрьомова.

Центр починав свою діяльність як об’єднання кримських сімей у Києві, тоді в заняттях брали участь не більше ніж сім учнів, цього року своє навчання розпочнуть понад сорок дітей від п’яти до дванадцяти років.

«Репресії в Криму посилюються, у зв’язку з цим стає більше кримськотатарських переселенців, збільшується число сімей, які хочуть навчати своїх дітей рідної мови та культури», – розповіла голова правління ГО «Кримська батьківщина» Аніфе Куртсеїтова.

Учні центру беруть участь у культурних заходах України, виступають з танцями і піснями, тим самим популяризуючи культуру корінного народу України.

Програма освітнього центру включає три напрямки: «Я говорю з мамою рідною мовою» – вивчення мови, «Повернення» – вивчення кримськотатарської майстерності танцю, «Чарівний Крим» – вивчення вокалу на основі пісень про Крим.

«Для нас прикладом є наші бабусі й дідусі, які в умовах депортації змогли зберегти свою мову, культуру – це героїчний приклад. Саме це нас мотивує, щоб ми тут зробили все, що від нас залежить», – зазначила Куртсеїтова.

У Мінсоцполітики України станом на 18 липня нарахували 1 мільйон 774 тисяч 627 вимушених переселенців з анексованого Росією Криму та окупованих територій Донбасу.