В Удмуртії вчений Разін спалив себе за мову перед Держрадою

10 вересня в Іжевську (Удмуртія, Росія) директор Інституту людини УдГУ Альберт Разін облився бензином і влаштував акт самоспалення перед будівлею місцевої Державної ради. Про це пише Новинарня.

Як повідомляють російські ЗМІ, Разін тримав у руках плакат з цитатою дагестанського поета Расула Гамзатова: “І якщо завтра моя мова зникне, то я готовий сьогодні померти“. Також він підняв гасло: “Чи є у мене батьківщина?”.

Альберт Разін отримав опіки 100% тіла, був госпіталізований у важкому стані. Через декілька годин чоловік помер у лікарні.

Альберту Разіну влітку цього року виповнилося 79 років. Він – заслужений діяч науки, активіст удмуртського національного руху.

Разін вимагав від місцевої влади ухвалення рішень та заходів для збереження удмуртської мови, домагався, щоби цю мову діти вчили в школі.

Після заяви президента Росії Володимира Путіна у 2017 році про неприпустимість примусу вивчати державні мови національних республік РФ, крім російської, вони перестали бути частиною обов’язкової шкільної програми.

Раніше, за вісім років (між 2002 і 2010 роками) кількість удмуртів, які володіють удмуртською мовою, скоротилася на 30% – від 463 тис. до 324 тис. осіб. Існує загроза зникнення цієї мови.