У Казахстані активісти вимагають від працівників сфери послуг використовувати казахську мову

Громадські активісти Казахстану організували «мовні патрулі», які мають право вимагати від представників сфери обслуговування – співробітників магазинів, продавців, офіціантів тощо послуговуватися під час роботи казахською, а не російською мовою.

Як інформує Україна молода, активісти відвідують заклади сфери обслуговування і знімають відповідні відеофрагменти, в яких вони вимагають обслуговувати їх рідною казахською мовою.

Також вони соромлять працівників за російську мову в обслуговуванні, заперечують двомовність у державі і змушують російськомовних казахів та заробітчан вибачатися.

Відповідні відеоролики активісти викладають у соцмережах.

Голова парламентської фракції Казахстану “Ак жол” Азат Перуашев в ефірі радіостанції “Говорить Москва” заявив, що не знайомий з даними відеороликами.

Втім він запевнив, що вимоги місцевих жителів використовувати в сфері обслуговування тільки казахську мову є законними і не порушують права інших громадян.

Втім, відповідні відео швидко поширюються у мережі і набирають десятки тисяч переглядів.

На відео активісти проводять “мовні патрулі” в магазинах і державних установах: слідкують чи перекладені етикетки та цінники в магазинах на казахську мову і чи спілкуються нею продавці і державні службовці.

Своїх “героїв” – переважно росіян, які не розуміють казахської, автори відео називають гастробайтерами і “понаєхавшимі”.

Їх навіть змушують вибачатися на камеру. Зокрема, за слова про роль Росії в становленні казахської державності.