Росія витратить 2 млрд руб на просування російської мови за кордоном

Частка фінансування Росспівробітництва в рамках Федеральної цільової програми “Російська мова” на 2016-2020 роки збільшилася в три рази в порівнянні з аналогічною попередньою програмою. Про це розповіла голова відомства Любов Глєбова, пише Українська правда.

В рамках цієї програми Росспівробітництво займається поширенням російської мови за кордоном.

“Загальний обсяг фінансування програми близько 7 млрд рублів. Ми маємо третину суми – близько 2 млрд рублів на п’ять років. Раніше було менше. Це говорить про ту важливість напряму, який координуватиме відомство”, – заявила вона.

За словами Глєбової, головним пріоритетним напрямком у роботі відомства “був, є і буде простір СНД”. Серед інших напрямків Глєбова назвала Європу.

“Якщо говорити в більш широкому сенсі, то інтерес розвитку гуманітарного співробітництва пов’язаний в першу чергу з тими країнами, де відбувається розширення економічного співробітництва. І це, наприклад, Європа. Наші відносини, незважаючи ні на що, склалися давно, є і традиції. Вони також вимагають не тільки підтримки, а й розвитку”, – уточнила вона.

Говорячи про ситуацію в Україні, Глєбова визнала, що сьогоднішній стан між країнами зумовлений, в тому числі, недоробками Росспівробітництва в гуманітарній сфері.

“Все це в сукупності і призвело до того, що ми сьогодні маємо”, – сказала вона.