У Киргизстані пропонують відібрати в російської мови статус офіційної

У Киргизстані пропонують ініціювати поправки до Конституції, які передбачають усунути з Основного закону країни норму про офіційну мову. Про це сьогодні повідомив голова Національної комісії з державної мови Егемберді Ерматов, передає Tengrinews.kz.

Голова Нацкомісії поскаржився, що міністерства та державні установи Киргизстану свідомо не переходять на діловодство киргизькою мовою, посилаючись на Конституцію, де дозволено використання російської мови.

“Поки ми не виключимо норму про офіційну мову з Конституції Киргизстану, все буде продовжуватися в тому ж руслі. Сьогодні багато держорганів ведуть діловодство на офіційній мові, прикриваючись нормою Конституції про те, що російська мова має офіційний статус”, – підкреслив Ерматов.

Однак для внесення поправок до Конституції КР потрібен референдум, для проведення якого необхідно зібрати 300 тисяч підписів громадян Киргизстану. Внести зміни до Основного закону країни без референдуму не можна, тому що при затвердженні останньої редакції Конституції був введений мораторій на поправки до 2020 року.

One thought on “У Киргизстані пропонують відібрати в російської мови статус офіційної

  1. Boychuk

    Державна мова і офіційна мова держави – це абсолютно тотожні поняття. Більше того, саме термін “офіційна” є дослівним аналогом загальноприйнятого конституційного терміну Official Language. Тому паралельне використання “державна мова / офіційна мова” – це лише словесна маніпуляція, яка намагається частково приховати фактичну присутність ДВОХ ДЕРЖАВНИХ МОВ.

Comments are closed.