У Совєтському районі Криму обіцяють не гнобити українську і кримськотатарську мови

Глава російської адміністрації Совєтського району Криму Володимир Трегуб обіцяє, що в питаннях вивчення в школах кримськотатарської та української мов не буде «нерівноправності».

«Вивчення кримськотатарської мови вітається у всіх школах району, де є заяви батьків, оскільки вона є однією з державних мов», – цитує Трегуба прес-служба російської адміністрації району.

На зустрічі з викладачами кримськотатарської мови Трегуб запевнив, що не допустить нерівноправності та утисків в бажанні вивчати кримськотатарську та українську мови.

Як повідомляла раніше російський міністр освіти, науки і молоді Криму Наталія Гончарова, в Криму школи цьогоріч не отримають підручників кримськотатарською мовою.

Громадські діячі заявляли, що після того, як Крим опинився під контролем Росії, в школах півострова нерівномірно розподіляють години на вивчення державних мов. Російську мову викладають 5-6 годин на тиждень, а кримськотатарську та українську можна вивчати як факультатив або не вивчати взагалі.

В анексованому Криму згідно із «Конституцією Республіки Крим (ст.10)» державними є три мови: кримськотатарська, російська та українська.

Джерело: Крим. Реалії