“Інтер” категорично проти запровадження мовних квот на телебаченні

Компанія «Інтер Медіа Груп» виступає категорично проти ухвалення закону про квоти української мови на телебаченні, – повідомляє Радіо Свобода.

«Ми категорично проти цього закону, який практично забороняє використання в телевізійному ефірі України будь-які мови, крім української. І питання не в ставленні до мов – української чи російської. Питання в ставленні до прав людини», – йдеться у заяві компанії.

В «Інтер Медіа Груп» вважають, що цей закон порушить права мільйонів громадян України, для яких російська мова є рідною, а також він порушить права носіїв інших регіональних мов.

«Цей закон вносить розкол в суспільство, нагнітає і без того напружену обстановку. Ми сподіваємося, що депутати не ухвалять закон у другому читанні. Крім усього іншого, цей закон не сприяє розвитку українського телебачення. Навпаки, він завдасть серйозної шкоди», – додають в компанії.

16 березня Верховна Рада України в першому читанні ухвалила законопроект про квоти української мови на телебаченні. Законопроект пропонує встановити обов’язкову частку передач новин державною мовою, а саме: не менше ніж 75% від загальної тривалості всіх передач новин.

У законопроекті зокрема пропонується встановити, що для телерадіоорганізацій загальнонаціональної категорії мовлення частка передач та/або фільмів українською мовою має становити не менш як 75% протягом доби; для відповідних телеорганізацій регіональної й місцевої категорій мовлення встановити обов’язкову частку на рівні 50%.

Раніше президент України Петро Порошенко назвав «неприпустимо малою» частку української мови в ефірах українських телеканалів.

До складу Inter Media Group входять телеканали «Інтер», «Інтер+», НТН, К1, К2, «МЕГА», «Піксель», «Zoom», «Enter-фильм». 2013 року компанія GDF Media Limited Дмитра Фiрташа придбала Inter Media Group у K.H. Media Limited, яка належить Валерiєві Хорошковському.

На фото: Учасники акції протесту біля офісу телеканалу «Інтер» у Києві, 11 грудня 2014 року