Уряд Молдови проголосував за те, щоб у конституції країни назву державної мови змінили на румунську. Про це пише Україна молода із посиланням на NewsMaker.
Міністри Молдови дали позитивний висновок щодо законопроекту про зміну назви державної мови в Конституції з молдовської на румунську.
Уряд при цьому послався на Конституційний суд, який раніше визнав державною мовою румунську, як це записано в Декларації про незалежність, і визнав запропоновані поправки до Конституції “технічними”.
У пояснювальній записці до висновку уряду зазначено, що в грудні 2013 року Конституційний суд визнав румунську мову державною з посиланням на те, що румунський фігурує в Декларації про незалежність, яка, на думку КС, превалює над Конституцією.
Крім того, в кінці жовтня цього року КС дав позитивний висновок на законопроект про зміну назви державної мови в Конституції, пославшись на свою ж постанову 2013 року. Конституційні судді вважають, що пропоновані поправки до Конституції мають “технічний характер”.
З пропозицією про зміну в Конституції назви державної мови виступили ліберал-демократи.
Зараз законопроект обговорюють в парламентських комісіях: дві з них підтримали проект, дві – ні. Щоб узаконити в Конституції статус румунської мови, авторам законопроекту необхідно буде заручитися підтримкою 67 депутатів.