Казахських чиновників показово звільнятимуть за «ігнор» російської мови

Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв доручив звільняти працівників, які навмисно відповідають російськомовним казахською, повідомляє сайт total.kz (який, до речі, не має казахської версії).

Глава держави в черговий раз нагадав казахам, що їхня країна багатонаціональна і багатомовна. Про це він повідомив у ході інспекції об’єктів Універсіади в Алмати.

Нурсултан Назарбаєв: «Ми, як вам відомо, визначили в навчанні тримовність, і з цього не треба сходити. Міністру культури хочу сказати, що є закон, але деякі чиновники хочуть забігти наперед і змусити всіх говорити казахською. Але ми багатонаціональна країна, і ми прийняли цей факт», — повідомив Нурсултан Назарбаєв.

Своє висловлення президент Казахстану пояснив далі: «Я помітив, що є таке, коли людина російською мовою звертається, то їй відповідь дають казахською. Куди прокуратура дивиться? Якщо громадянин звернувся російською, значить, відповідь має бути надана російською! Того, хто відповідає казахською тому, хто запитує російською, звільнити показово!» — наказав Назарбаєв.

Далі — дивне: розвиваючи питання, президент Казахстану негативно висловився про поліглотів та закликав вивчати… корейську мову.

«Не розумію, навіщо вчити ще дві мови? Якщо ти знаєш свою рідну і англійську, треба вчити корейську мову. У них, у Кореї, вміють працювати, в них культура…» — розмірковував Назарбаєв під час обговорення майбутнього вищої освіти в країні. Як бачимо, серед перерахованих мов російської немає, якщо він не вважає рідною саме її. Або знаходився від традиційними для Казахстану речовинами.

На світлині: президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вітає президента Росії Володимира Путіна, Шанхай, Китай, 20 травня 2014 р. / Reuters