Українські письменники закликають говорити українською (ВІДЕО)

До Дня української писемності та мови українські письменники розказали, чому вони спілкуються рідною мовою та закликали робити те саме усіх українців. Участь у зйомках взяли Оксана Забужко, Юрій Андрухович, Тарас Прохасько та Іван Малкович.

«Ідея відеороликів була в тому, щоб російськомовні українці зрозуміли абсурдність факту – чому вони розмовляють не своєю мовою, – пояснює ініціаторка Юлія Капшученко-Шумейко. – Тому ми задавали лише по два питання кожному письменнику, з яким спілкувались – чому вони говорять і пишуть українською. На це питання багато хто реагував здивовано – а як інакше, це ж природно? І тому ми сподіваємося, що так само природно виникне питання у всіх російськомовних українців і вони таки перейдуть на нашу мовну сторону».

Оксана Забужко зазначила, що вона щаслива бути спадкоємицею дуже сильної мови і закликала глядачів відео не боятися говорити українською.

Юрій Андрухович розповів, що для нього говорити українською – це такий же природній процес, як дихати і запросив говорити разом з ним – рідною.

Тарас Прохаського відзначив, що говорить українського заради збереження себе і свого психологічного здоров’я та закликав переходити на українську:


Іван Малкович відзначив, що його говорити державною мовою – безпечно, адже нашу мову з обох боків охороняє – Ангел та Янгол.

Зйомки відеороликів розпочалися в рамках святкування Дня української писемності та мови за підтримки Міністерства культури України. Режисер відео – Юлія Капшученко-Шумейко, оператор – Василь Возняк, дизайн – Ярослава Гузь, відеографіка – Наталія Саранчук.

Організатори зазначили, що відеоролики були спрямовані на популяризацію рідної мови в рамках PR-кампанії культурно-мистецького свята до Дня української писемності та мови, яке відбудеться 9 листопада о 18:30 в Музеї книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9; корп. 9).

Надаємо, 9 листопада щорічно відзначається День української писемності та мови.

6 thoughts on “Українські письменники закликають говорити українською (ВІДЕО)

  1. Сергей Александрович Шестаков

   І з руською мовою б’ють сепарів на сході. Це нічого? А то, що з моєї, як ви говорите, “російської”, мене в будь-якій точці 3,14доРоссіі з першого слова називають хохлом. Це вам як? Я на вашому боці – не змушуйте мене говорити по х’Азаровскі. Краще займіться Зеленським – після його вчорашнього показу Франківської поліції, так і хочеться запитати: “З якою метою він зі своїми дресированими ідіотами повернувся з Москви”

 1. Василь Чебаник

  Хто і чому видалив всі коментарі,в тому числі і мій про те ,що українську мову Петро перший зробив “нарєчієм”нав’язавши українській мові гражданський шрифт,який совєти чомусь назвали кирилицею.Всяка мова,яка немає своєї абетки і користується ворожою,яка до того ж стала засобом русифікації імперії,є діалектом і втрачає своє обличчя ,стає невидимою для візуальної екології “єдіной страни”.Доки письменники і доктори філології цього не зрозуміють-українська мова тільки для сліпих
  “а какая разніца”,для сусідніх країн саме це переконує,що ми нічим не відрізняємося від клятого сусіда ,який ще 300 років тому зрозумів це , “а онукам -їм байдуже…”

 2. Олександр Кривоконь

  Я додам до слів відомих письменників лише те, що ми, українці, маємо пишатись тим, що наш язик (той, що в нашому роті) має змогу вимовляти українські слова! Маймо гордість, що ми Українці!

Comments are closed.