У Києві в ліцеї №303 та спеціалізованій школі №152 з поглибленим вивченням англійської мови учні поскаржилися, що викладачі проводять уроки російською мовою. Після перевірки вчителям видали догани, а згодом вони звільнилися.
Про це повідомляє 24 канал із посиланням на Уповноваженого із захисту української мови.
Пресслужба Уповноваженого із захисту державної мови повідомила, що на підставі відео, які оприлюднили учні у соцмережах, у грудні 2021 року Уповноважений із захисту державної мови ухвалив рішення щодо перевірки двох згаданих шкіл.
Фахівці виявили у навчальних закладах порушення закону про забезпечення функціонування української мови як державної.
Вчителька німецької мови ліцею №303 відмовилася говорити на уроці українською мовою після зауваження учня. Також вчитель історії спеціалізованої школи №152 проводив урок російською мовою.
Йдеться ймовірно про вчительку Ларису Бондар, яка заявила, що “пишається тим, що не українка, а русская”.
“Не стримала емоції і дуже шкодую, що так сталося. Я вже просила пробачення у свого колективу, при нагоді перепрошу дитину, дуже шкодую, що так сталося. Більше не маю, що додати. Я звільняюся”, – прокоментувала інцидент Лариса Бондар.
“Факт застосування російської мови вчителем ліцею в освітньому процесі при проведенні заняття з німецької мови є прикрим та єдиним випадком, якому надано належну оцінку адміністрацією та педагогічним колективом”, – йдеться у відповіді ліцею №303.
Повідомляється, що вчительці німецької мови було оголошено догану, вона свою вину визнала і вирішила звільнитися за власним бажанням.
Адміністрація школи №152 повідомила, що вчителю історії також було оголошено догану за порушення чинного законодавства “з питань дотримання педагогічної етики”. Викладачку звільнили з роботи.
Згідно із законодавством, освітній процес має відбуватися українською мовою.