82% жителів Донбасу заперечують утиски російськомовних – опитування

82% жителів неокупованого Донбасу впевнені, що жодних утисків російськомовного населення в Україні немає.

Про це свідчить опитування соціологічної групи “Рейтинг” станом на листопад, проведене за підтримки уряду Канади, – пише Українська правда.

З них 54% висловили таку позицію категорично.

b70fe99-11

Наявність таких утисків бачать 11% опитаних (але переконані у цьому лише 2%). Ще 7% не визначилися з відповіддю.

При цьому 71% опитаних жителів Донбасу заявив, що не підтримує рішення Росії відправити в Україну війська “для захисту російськомовного населення” (з них 49% – категорично), 9% підтримали таке рішення (з них остаточно – 2%), ще 20% не визначилися.

Відповідаючи на прохання оцінити дії Росії в Криму, 41% жителів Донбасу заявив, що вважає їх незаконним вторгненням і окупацією незалежної України, 11% – що законний захист російськомовних громадян України. Решта людей дали або іншу відповідь, або не визначилися.

Також більшість опитаних жителів Донбасу заявили, що Україна має залишатися унітарною країною (50%), а федералізації хочуть лише 14%. Ще 13% вважають, що Україна має бути унітарною, але без Криму.

d7787f0-14

Опитування проводилося 19 – 30 листопада, було опитано 1800 людей старших 18 років у всіх регіонах крім Криму і окупованої частини Донбасу. У підконтрольних районах Донбасу було опитано 1284 людей. Можлива похибка не перевищує 2,3%.