У МЗС Росії заявили про “мовний геноцид” російськомовних в Україні

У МЗС Росії заявили про “мовний геноцид” російськомовних громадян України.

Як передає власний кореспондент УНІАН у РФ, про це на брифінгу в Москві заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова.

“По суті, у країні на державному рівні вводиться мовний геноцид”, – вважає Захарова.

На її думку, влада України має намір законодавчо закріпити “насильницьку українізацію усіх сфер життя” в країні.

“Офіційна влада продовжує лінію на тотальну дерусифікацію і насильницьку українізацію країни. Слідом за абсолютно одіозними законами, які позбавили російськомовне населення в Україні права на отримання об’єктивної інформації рідною для них мовою, київська влада має намір фактично легалізувати заборону і на саму російську мову”, – відзначила вона.

Зокрема, Захарова заявила, що до Верховної Ради України було внесено законопроект про державну мову, який передбачає обов’язкове використання української мови “в усіх без винятку сферах повсякденного життя”.

Захарова також зазначила, що спроби встановлення в країні курсу багатомовності прирівнюються до замаху на повалення державного ладу і підпадають під кримінальну відповідальність.

“Схвалення подібних документів означає фактичну легалізацію насильницької українізації країни, узаконену боротьбу не тільки з російською мовою і культурою, а й з мовами інших етнічних груп, які проживають в Україні. Така законодавча творчість є ні чим іншим, як інструментом обмеження прав і боротьби з інакомисленням”, – вважає Захарова.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти про державну мову.

Українська громадськість виступила на підтримку законопроект № 5670 “Про державну мову”. Законопроект 5670 не стосується приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.