Депутати провалили законопроект про обов’язкове володіння українською мовою для держслужбовців

Верховна Рада України відмовилась прийняти законопроект, який вимагає обов’язкового знання української мови держслужбовцями. За Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про державну службу” (щодо обов’язкового володіння українською мовою посадовими та службовими особами органів державної влади) проголосували лише 152 депутати.

Поіменне голосування можна глянути тут.

Згідно з проектом, пропонували доповнити Закон України «Про державну службу» пунктами такого змісту: 

– недопущення публічних проявів зневаги до української мови, знущання чи глуму з неї, а також її дискредитації;

– право на  державну  службу  мають громадяни України володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов’язків;

– посадові та службові особи органів державної влади зобов’язані складати іспит з української мови для підтвердження необхідного рівня володіння нею під час виконання ними службових обов’язків. Порядок проведення іспитів затверджується Кабінетом Міністрів України;

– не можуть   бути   обраними  або  призначеними  на  посаду  в державному органі та його апараті особи, які не володіють українською мовою на рівні, необхідному для виконання ними їхніх посадових обов’язків.

Автори законопроекту: Михайло Головко, Олег Осуховський, Юрій Левченко, Юрій Бублик, Андрій Іллєнко, Олександр Марченко.

Нагадаємо, згідно з статтею 10 Конституції України, державною мовою є українська, згідно з Рішенням Конституційного Суду України (справа про застосування української мови) від 14.12.1999 р. № 10-рп/99 положення Конституції України зобов’язують застосовувати державну – українську мову як мову офіційного спілкування посадових і службових осіб при виконанні ними службових обов’язків.

Проте останнім часом деякі держслужбовці та депутати відверто ігнорують українську мову, дають інтерв’ю виключно іноземною. Зокрема, Арсен Аваков, Антон Геращенко та ін.

Портал мовної політики

One thought on “Депутати провалили законопроект про обов’язкове володіння українською мовою для держслужбовців

  1. Leonid Sher

    Верховна Рада,яка не голосувала за данний законопроект,не має права на існування.Геть з України.

Comments are closed.