У донецьких школах вводять навчання російською і не видають українські табелі

В окупованому Донецьку україномовні школи насильно перевели на російську мову навчання – дітям видали табелі зразка так званої “ДНР”, а батьків учнів змусили написати відповідні заяви. Про це пише Українська правда.

Про це ЛІГАБізнесІнформ повідомили батьки, чия дитина навчається в одній із донецьких шкіл, що зберегли до сьогодні українську мову навчання.

“Дітям видали незрозумілі табелі, а батьків зібрали в класах і сказали писати заяви про перехід на російську програму навчання та зміні мови з української на російську”, – розповіла Тетяна, попросивши не вказувати її прізвище та номер школи з метою безпеки.

“Тим, хто не хотів писати такі заяви або говорив, що “подумає”, наказали писати зараз же, якщо вони не хочуть проблем для дітей і “улюблених вчителів”, – стверджує вона. Подібні загрози виходили не від керівництва школи, а від бандформування “ДНР”, – розповідає жінка.

За словами джерел “Української правди. Життя”, в одній зі шкіл Донецька, табелі учням поки що не видали, але вони точно будуть не українські. Вони будуть або “ДНР”, або російського зразка, що менш вірогідно. Крім того, у школі були класи із навчанням на українській мові. Нині їх будуть переводити на російськомовне за бажанням батьків.

В іншій школі дітям видали табелі українського зразка, а от мова викладання була російською.