Київреклама не визнає рішення Київської міської ради щодо мови реклами – документ

Комунальне підприємство “Київреклама” не визнає “Правил розміщення рекламних засобів у місті Києві в частині” (нормативно-правовий акт Київської міської ради), що стосуються вимог щодо оформлення реклами державною мовою.

Про це стало відомо із відповіді на звернення ініціативи “Дріжджі” щодо російськомовної реклами біля метро.

Я надіслав звернення до урядової “гарячої лінії” щодо демонтажу вивісок і реклами російською мовою біля однієї із станцій метро, адже вона суперечить рішенню, яке в квітні прийняла Київрада“, – розповів активіст ініціативи “Дріжджі” Максим Кобєлєв.

Як відомо, 20 квітня 2017 року Київська міська рада ухвалила рішення № 223/2445, яким затвердила нові Правила розміщення рекламних засобів у місті Києві.

Згідно із пунктом 1.7 цих правил,

Текст реклами наводиться державною мовою. У випадку використання у рекламному сюжеті написів іноземною мовою вони мають супроводжуватись перекладом чи транслітерацією державною мовою рівновеликим шрифтом.

Проте, у відповідь на звернення, “Київреклама” послалась на закон “Про засади державної мовної політики” (закон Ківалова-Колесніченка), який дозволяє у рекламі та оголошеннях використовувати будь-яку мову на вибір рекламодавця.

20171122_150432

“Одним з принципів при здійсненні державної мовної політики в Україні є недопущення привілеїв чи обмежень за мовними ознаками”, – відписали чиновники.

“Київреклама” – комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), яке підпорядковується Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації.

Портал мовної політики

One thought on “Київреклама не визнає рішення Київської міської ради щодо мови реклами – документ

Напишіть відгук