Питання до тих, кого закон Про державну мову чомусь “ущемляє”. Чим він вас ущемляє?
Що тепер у новинного вебсайту буде локалізація українською? При цьому локалізацію російською чи іншими мовами ніхто не забороняє.
Що аж через 5 років можна буде дивитися 90% ТБ українською (а зараз 75%)? При цьому канал може мати іншу доріжку 100% російською.
Що тепер буде більше преси українською? При цьому виданням ніхто не забороняє видавати наклади російською.
Що тепер можна законно вимагати обслужити українською мовою у сфері послуг? При цьому обслуговування російською чи іншими мовами якщо вам так зручно ніхто не забороняє.
Що тепер буде більше книг українською у виданнях і книгарннях? При цьому книги російською чи іншими мовами ніхто не забороняє.
Чим може вам не подобаються мовні інспектори, яких вилучили у другому читанні закону?
Чи може вам не подобаються безкоштовні курси української мови?
Ті, кого цей закон “ущемляє” або свідомі рашисти, або досі частково або повністю живуть у російському соціокультурному просторі. І не прочитавши тексту закону ретранслюють російську пропаганду. Спробуйте загуглити закон 5670-д і прочитати текст для різноманітності.
Закон про державну мову – це перша комплексна спроба окреслити український соціокультурний простір. При цьому, без зазіхання на права людей в особистому житті спілкуватися мовою, яка їм подобається.
Це закон не про російськомовних громадян України. Для російськомовних насправді практично все лишається як є, без змін. І в цьому можна буде переконатися коли пройде кілька місяців. Це закон про україномовних, які нарешті зможуть вийти з мовного гетто.
Фото: Аліна Карбан для Порталу мовної політики